A Ty jak zarządzasz swoją firmą? Tradycyjnie, czy nowocześnie?

radztwem finansowym. Jednym z aspektów takiego doradztwa jest pomoc osobom wynajmującym wirtualne biuro w otrzymaniu dotacji unijnych. Najpierw zbierane będą dla nich informacje o aktualnych programach wsparcia dla nowych firm rea

A Ty jak zarządzasz swoją firmą? Tradycyjnie, czy nowocześnie?

Doradztwo finansowe prowadzone przez pracowników wirtualnego biura w zakresie uzyskiwania dotacji unijnych

Pracownicy wirtualnego biura mogą zajmować się szeroko pojętym doradztwem finansowym. Jednym z aspektów takiego doradztwa jest pomoc osobom wynajmującym wirtualne biuro w otrzymaniu dotacji unijnych. Najpierw zbierane będą dla nich informacje o aktualnych programach wsparcia dla nowych firm realizowanych przez Unię Europejską, a następnie przygotowywane będą wnioski o otrzymanie konkretnej dotacji. Samo przygotowanie wniosku nie wystarcza jednak do tego, żeby otrzymać jakąś dotację, ale musi być on poparty dokładną dokumentacją. Taka dokumentacja będzie zawierała informacje o profilu działalności konkretnej firmy oraz jej planowanym rozwoju i prowadzonych aktualnie inwestycjach. Dzięki takiemu dokładnemu przygotowaniu łatwiej będzie o otrzymanie jakiejś dotacji.


Zainfekowanie strony internetowej biura wirtualnego

Prowadzenie biura wirtualnego jest z jednej strony bardzo praktyczne, ponieważ pozwala na kierowanie firmą z praktycznie każdego miejscu w świecie. Jednak korzystanie z biura wirtualnego funkcjonującego w sieci internetowej może również powodować wystąpienie różnych zagrożeń. Jednym z nich jest możliwość utraty danych przechowanych w biurach wirtualnych. Dlatego warto zapisywać je również na różnych nośnikach wymiennych. Inne niebezpieczeństwa związane z prowadzeniem biura wirtualnego dotyczą możliwości zainfekowania jego strony przez wirusa, co nie tylko będzie spowalniało jego pracę, ale też może sprawić, że wirtualne biuro zostanie przejęte przez hakerów. Zdarza się również, że strony internetowe biur wirtualnych są po prostu przeciążone przez nadmiar odwiedzających je klientów.


Różne dokumenty wymagane w czasie zakładania wirtualnego biura

Podstawą prawną dla prowadzenia wirtualnego biura jest podpisywana umowa. Osoby prowadzące wirtualne biura będą wymagały od swoich klientów przedstawienia różnych dokumentów, na podstawie których będą mogły stwierdzić, że prowadzą oni legalną działalność gospodarczą. Następnie na podstawie poznania profilu działalności swojego klienta oraz jego potrzeb i oczekiwań będzie można określić zakres działalności wirtualnego biura dla niego prowadzonego. Za samą organizację pracy wirtualnego biura będzie odpowiadała ta firma, która wynajęła swoje lokale dla zainteresowanego klienta. Jej pracownicy będą między innymi odbierać korespondencję przychodzącą do ich klienta, odsyłać ją na jego adres oraz informować go o potrzebie załatwienia jakichś spraw urzędowych.