Zastosowanie golfu w Wikipedii
Golf ? rodzaj kołnierza, najczęściej z dzianiny, w postaci wysokiej, przylegającej do szyi opaski, którą można zrolować na dowolną wysokość lub zawinąć, tworząc zazwyczaj dwie warstwy. Po raz pierwszy zastosowany około roku 1860, potem modny w latach 20. i 30., ponownie w 60. i 80. XX wieku. Często stosowany m.in. przy ciepłych swetrach z wełny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Golf_(ubiór)
Tanie ciuchy przeznaczone do wykonywania prac domowych
Osoby zajmujące się różnymi pracami domowymi bardzo lubią zakładać na siebie tanie ciuchy. Są one bardzo wygodne i nie trzeba martwić się o to, że zostaną czymś pobrudzone, ponieważ będzie można je wyprać w tanim proszku i rozwiesić na suszarce. Dlatego panie ubierają luźne ubrania w czasie sprzątania lub gotowania obiadu.
Wykorzystują wówczas również kolorowe fartuszki. Natomiast panowie ubierają sportowe bluzki i krótkie spodenki do koszenia trawy czy grabienia już skoszonej trawy. Dobrze pasują do nich sandały lub pełne, ale letnie buty. Podobnych ubrań potrzebują również podczas podlewania trawnika, kiedy muszą uważać na to, żeby nie oblać wodą nowych butów czy bardziej odświętnych bluzek.
Definicja galanterii w Wikipedii
Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.
Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.
Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria