Jakie zabiegi warto zrobić u kosmetyczki?

mu szereg różnych zabiegów dzięki którym nie tylko będziemy czuć się piękni, ale także będziemy mieć dobre samopoczucie. Warto też odwiedzić salon kosmetyczny, w którym specjalistki zadbają o naszą cerę. Uroda idzie w parze z dob

Jakie zabiegi warto zrobić u kosmetyczki?

Uroda i dobre samopoczucie

Wraz z nadchodzącym latem warto zadbać o swoje ciało i wygląd. Po zimie nasze ciało potrzebuje regeneracji i odświeżenia. Warto więc zafundować mu szereg różnych zabiegów dzięki którym nie tylko będziemy czuć się piękni, ale także będziemy mieć dobre samopoczucie. Warto też odwiedzić salon kosmetyczny, w którym specjalistki zadbają o naszą cerę. Uroda idzie w parze z dobrym samopoczuciem. Na to z kolei wpływa sprawianie sobie przyjemności. Zwykła wizyta u fryzjera, który zadba o nasze włosy, może sprawić nam dużą przyjemność. Po takiej wizycie możemy czuć się atrakcyjniejsi i bardziej pozytywnie nastawieni. Sprawiajmy więc przyjemności sobie i swojemu ciału nie tylko przed nadchodzącym latem.


Odwiedziny w salonie fryzjerskim

Jaką wybrać dla siebie fryzurę? Fryzjer to specjalista, który pomoże nam dopasować fryzurę do naszej twarzy, ale także do naszej osobowości. Wiele bowiem zależy od tego jacy jesteśmy: inna fryzura będzie pasować osobie odważnej i energicznej, a inna z kolei osobie spokojnej i zamkniętej w sobie. To właśnie zadaniem fryzjera jest takie dopasowanie do nas fryzury, abyśmy czuli się w niej jak najlepiej pod każdym względem, nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale także jeśli chodzi o samopoczucie. Fryzjer może nam także polecić inne zabiegi, na przykład w salonie kosmetycznym, które dodatkowo wpłyną na naszą atrakcyjność. Dlatego warto co jakiś czas odwiedzić tego specjalistę i zrobić coś dla siebie.


Kosmetologia - historyczne ujęcie

Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzano w starożytnym Egipcie ok. 3000 r. p.n.e. Pierwotnie kosmetologia zajmowała się nie tylko dbaniem o urodę, ale i tzw. ?kosmetyką negatywną? - wypalanie, tatuowanie czy barwienie skóry. W cywilizacjach pierwotnych ciało zdobiono w ten sposób w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu społecznym, jak śmierć, nowonarodzenie bądź osiągnięcie wieku dojrzałości. Rozwój kosmetologii na przestrzeni dziejów związany był z rozwojem nauk medycznych. Aż do końca XVII wieku obowiązywała nauka Hipokratesa. Zgodnie z nią wszystkie choroby, w tym choroby skóry uznawano za wynik chorób ogólnoustrojowych. Pierwszą książkę o kosmetologii ? Gospoda pod barwną skórą ? napisał i wydał Samuel Hafenreffer w XVII wieku, przedstawiając w niej najstarsze mikstury służące upiększaniu. Wiek XVIII był przełomowy w rozwoju kosmetologii. Skórę uznano wtedy za odrębny i ważny organ ludzkiego organizmu, co zaowocowało licznymi publikacjami na ten temat. W XIX wieku zaczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych w laboratoriach przyaptecznych, czemu towarzyszyło tworzenie się wielu firm kosmetycznych. Proces ten nabrał na sile w I połowie XX wieku, a w II połowie XX wieku kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały jeszcze wyższą rangę. Wówczas kosmetologia stała się też dziedziną akademicką ? w Polsce od 1997 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia