Ogród z jacuzzi- czy warto?

pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i w zależności od jej rodzaju wyższa lub niższa wilgotność. Można w niej przebywać kilka do kilkunastu minut. W zależności od rodzaju sauny może być zrobiona z drewna lub z materi

Ogród z jacuzzi- czy warto? balie ogrodowe producent

Definicja sauny


Sauna niemal każdemu z nas kojarzy się z czymś przyjemnym i nie ma w tym nic dziwnego, dlatego że jest ściśle związana z poczuciem relaksu. Sauną nazywane jest pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i w zależności od jej rodzaju wyższa lub niższa wilgotność. Można w niej przebywać kilka do kilkunastu minut. W zależności od rodzaju sauny może być zrobiona z drewna lub z materiałów ceramicznych. Temperatury panujące we wnętrzu sauny są wyższe od 45 stopni, mogą osiągać nawet do 90 stopni Celsjusza. Jednym z kluczowych elementów sauny, oprócz materiałów, z których się składa, jest także sposób wytwarzania i utrzymywania ciepła wewnątrz. Elementy wytwarzające ciepło różnią się w zależności od rodzaju sauny, jednak zadaniem każdego z nich jest podgrzanie powietrza do odpowiednio wysokiej temperatury.


Czym jest balia ogrodowa?


Każdy czasem zasługuje na odrobinę odpoczynku i relaksu, a czy jest coś lepszego niż gorąca kąpiel na zewnątrz, w otoczeniu natury? Z pomocą przychodzi nam balia ogrodowa, służąca właśnie do tego celu. Balie ogrodowe stawia się na zewnątrz i mogą być używane zarówno w lecie, pełniąc funkcje basenu z chłodną wodą, jak i w zimie podczas chłodnych wieczorów. Jest to spora, drewniana kolista konstrukcja razem z piecykiem opalanym na drewno, który pozwala podgrzać wodę do wyższej temperatury. Stanowią także dodatkową ozdobę ogrodu, zapewniającą odprężającą kąpiel. Korzystanie z bali ogrodowej ma pozytywny wpływ na zdrowie, poprawiając, między innymi, krążenie. Wystarczy jedynie odrobina miejsca na zewnątrz i można się cieszyć odprężającymi kąpielami.


Rodzaje saun


Nikogo nie dziwi to, że są różne rodzaje rowerów (górski, miejski), łyżew (figurowe, hokejowe) czy basenów ogrodowych (dmuchany, na stelażu). Nie powinno więc też dziwić, że również sauny można podzielić na kilka rodzai. Można wyróżnić cztery podstawowe typy saun ? suchą, mokrą, parową oraz na podczerwień. Każdą z nich charakteryzuje coś innego oraz każda jest polecana dla innej grupy ludzi. Sauna sucha, inaczej fińska, ma wilgotność od 5 do 10%, a temperatury w środku osiągają 90 stopni. Natomiast łaźnia rzymska, czyli sauna parowa, ma bardzo dużą wilgotność, aż do 65%, a temperatura sięga 65 stopni. Z kolei sauna mokra ma niższą wilgotność niż parowa, ale ma wyższą temperaturę ? ok. 80 stopni. W ostatnim wyróżnianym typie, czyli w saunie na podczerwień, skóra nie ma kontaktu z rozgrzanym powietrzem, ale z promieniami.