Sądownictwo w Polsce

odmiennych problemów, które im przedstawiamy. Z tego też powodu powinniśmy pamiętać o tym przy wybieraniu kancelarii, która będzie nam służyć w najbliższych chwilach pomocą w rozwiązaniu zaistniałej trudności. Prawidłowy wybór to

Sądownictwo w Polsce radca Katowice
Jeżeli szukasz pomocy prawnej, dobrze trafiłeś. Dowiedz się więcej klikają tutaj =>

Prawnicy też mają specjalizacje

Różne specjalizacje prawników sprawiają, że są bardziej dostosowani do odmiennych problemów, które im przedstawiamy. Z tego też powodu powinniśmy pamiętać o tym przy wybieraniu kancelarii, która będzie nam służyć w najbliższych chwilach pomocą w rozwiązaniu zaistniałej trudności. Prawidłowy wybór to podstawa, przy czym nieraz w jednym miejscu możemy spotkać i radcę prawnego, i adwokata. Sytuację nieco zmienia także przeprowadzona ostatnio reforma kodeksu postępowania karnego. Sprawia ona, że uprawnienia do reprezentowania strony w sądzie zyskała także grupa radcowska, co stanowi dużą nowość. Nie sposób też przewidzieć tego, co wniesie, a więc jej zalet oraz wad jako takiej formy wsparcia.
Póki co trudno powiedzieć coś o skuteczności radców jako obrońców. Pewni jednak możemy być tego, że na przestrzeni kilku lat aplikanci zaczną dodatkowo poszerzać swoje umiejętności właśnie w tym kierunku, co przełoży się na ich podwyższone rezultaty w takich wypadkach.


Kompetencje radcy prawnego:

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym, która polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

Zasady wykonywania zawodu radcy prawnego określa ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych1. Radcowie prawni zorganizowani są na zasadach samorządu zawodowego. Jednostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są okręgowe izby radców prawnych i Krajowa Izba Radców Prawnych.
Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy przez radców prawnych, czego nie wolno adwokatom.
W ostatnich latach znacząco rozszerzono uprawnienia radców prawnych do występowania przed sądami i organami, powierzając im obok wcześniejszej kompetencji do prowadzenia spraw administracyjnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych i administracyjnosądowych, także m.in. możliwość prowadzenia spraw rodzinnych i obrony w sprawach o wykroczenia, a także występowania jako pełnomocnik oraz obrońca (od 1 lipca 2015 r.) strony w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny


O zakładaniu spółki

Założyć firmę w ramach DG? Żadne problem i większość osób podoła temu samodzielnie, bez dodatkowej pomocy prawnej. Ale spróbujcie założyć firmę w formie spółki, zwłaszcza tej z z ograniczoną odpowiedzialnością. Oj, może nie być tak łatwo. Dlaczego? Ponieważ nie ma nawet jednolitych kryteriów dla całego kraju, poszczególne Sądy Rejonowe mają swoje wytyczne. Dlatego, jeśli chcesz założyć spółkę lepiej zrób to z poradą prawnika, lub za jego pośrednictwem. To jest ważne, żeby był to radca prawny z określonego rejonu, ponieważ będzie dokładnie wiedział jakie dany Sąd Rejonowy ma wymagania. Tutaj chodzi o takie kwestie formalne jak na przykład wymóg dostarczenie podpisów wspólników potwierdzonych przez notariusza - w niektórych Sądach niezbędne, w innych nie jest to konieczne. No i naprawdę trzeba się orientować w kwestii dostarczania sprawozdań finansowych i innych charakterystycznych dla spółek dokumentów. Zanim założysz spółkę - skorzystaj z porad prawnych, jednak nie tych z for internetowych. Tutaj lepiej głupich błędów nie popełniać.